در هجدهمين نمايشگاه صنعت تاسيسات، سيستم‌هاي سرمايشي، گرمايشي و تهويه مطبوع، برندهاي زيادي از دنياي تهويه حاضر بودند، يکي از اين برندها، شرکت فرا صنعت تهويه بود که در نمايشگاه هجدهم چشم‌نوازي مي‌کرد و خبرنگار تاسيسات نيوز را بر آن داشت تا گفت‌وگويي با محمدعلي خوشبخت، مديرعامل فرا صنعت تهويه انجام دهد.

گفتگوي مديرعامل فرا صنعت تهويه

خوشبخت در گفت‌وگو با تاسيسات نيوز ضمن اشاره به حضور 10 ساله خود در نمايشگاه صنعت تاسيسات به تاثير اوضاع اقتصادي و تحريم‌ها در صنعت تهويه و تاسيسات کشور پرداخت و گفت: تحريم‌ها در بحث‌هاي مالي، شرکت‌ها را با مشکلاتي مواجه کرده است، چرا که تامين کالاها و مواد اوليه حتماً بايد از شرکت‌هاي خارجي صورت گيرد و اين مساله باعث شده تا بهاي قيمت تمام‌شده بالا برود. در واقع، يک توليدکننده صرفاً همه اقلام و اجزاء محصولات را خودش توليد نمي‌کند.

او در پاسخ به اين سوال که چرا با وجود وضع نامساعد اقتصادي در نمايشگاه شرکت مي‌کند، تصريح کرد: همانطور که از نام آن پيداست، نمايشگاه محل نمايش است. درست است که برند فرا صنعت تهويه 20 سال سابقه دارد و بسياري از شرکت‌ها و مشتريان ما را مي‌شناسند، اما به هر حال، همانطور که تکنولوژي و محصولات و تجهيزات جديد معرفي مي‌کنيم، نياز به مشتريان جديد هم داريم. مشتريان با بازديد از غرفه راغب مي‌شوند تا از تجهيزات جديد ما براي پروژه‌هاي جديد خود استفاده کنند.

مديرعامل فرا صنعت تهويه به مساله توجيه اقتصادي حضور در نمايشگاه اشاره کرد و گفت: حضور در نمايشگاه قطعاً توجيه اقتصادي دارد، چرا که اگر نداشت کسي شرکت نمي‌کرد. انعقاد يکي دو قرارداد در نمايشگاه، هزينه‌هاي نمايشگاه را پوشش مي‌دهد. بسياري از شرکت‌ها هم هستند که مي‌آيند که ديده شوند، شايد قراردادي نبندند، اما همان ديده شدن هم يک برد محسوب مي‌شود. نکته مهم اينکه هيچ وقت نمايشگاه سه روز بعد جواب نمي‌دهد، بلکه در خاطره و ذهن مشتري مي‌ماند و مدتي بعد تبديل به قرارداد و خريد مي‌شود.

خوشبخت در پاسخ به اين سوال که آيا تحريم‌ها باعث خودکفايي در صنعت شده است، اظهار کرد: به نظر من اين حرف‌ها شعارگونه است. ما نمي‌توانيم چنين ادعايي کنيم که به خودکفايي رسيده‌ايم، چرا که براي رسيدن به خودکفايي نه عمر من قد مي‌دهد نه عمر شرکت فرا صنعت تهويه. از سوي ديگر، اصلاً نيازي نيست که من خودکفا باشم و تمام اجزا و عناصر محصولات توليدي را خودم توليد کنم. شرکت بنز هر قطعه و اجزاي خودروهايش را يک شرکت مجزا توليد مي‌کند و اگر آن قطعه به اين خودروساز نرسد بنز بنز نمي‌شود. اگر قطعات به دست ما نرسد، مثل آدم فلج هستيم که کاري از دستمان بر نمي‌آيد. بنابراين تحريم به هيچ وجه خوب نيست.

او افزود: ما در دنيا يک زندگي اجتماعي داريم. اگر اجتماعي زندگي نکنيم، کسي نمي‌تواند پيشرفت کند. کشورها به ايران نياز دارند و ايران هم به کشورهاي ديگر. اگر اين همکاري و تعامل با دنيا نباشد، چالش‌برانگيز خواهد بود و سختي‌ها و مشکلاتي را به دنبال خواهد داشت.

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : صنعت ,نمايشگاه ,تهويه ,شرکت ,توليد ,اقتصادي ,صنعت تهويه ,توجيه اقتصادي ,تجهيزات جديد ,تاسيسات نيوز ,نمايشگاه صنعت
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

منطق السیر Krystal تندیس رایانه امید ظریفی خرید کتاب الکترونیکی جاروبرقی صنعتی GURT NOVEL